TheraSuit program

TheraSuit metóda je inovatívna technika fyzikálnej terapie, ktorá kombinuje tie najefektívnejšie rehabilitačné metódy. TheraSuit spája princípy neuroplasticity, proprioceptívnej neuromuskulárnej facilitácie (PNF) a kineziológie. Prostredníctvom špeciálneho TheraSuit obleku s exoskeletom stimuluje nervový systém a svaly tela s cieľom podporiť funkčný pohyb a zlepšiť celkovú fyzickú koordináciu. Táto inovatívna liečebná metóda bola vyvinutá na pomoc ľuďom s ortopedickými, traumatologickými a neurologickými poruchami. Metóda TheraSuit ponúka klientom celý rad fyziologických výhod prostredníctvom mnohostranného prístupu, ktorý pôsobí na maximalizáciu pohyblivosti, držania tela, rovnováhy a sily, či znižovanie spasticity.

Prečo je metóda
TheraSuit úspešná?

Intenzita terapie

Intenzita, individuálny plán a komplexná stimulácia sú dôležitými faktormi úspešného rehabilitačného TheraSuit programu.

  • Individuálny rehabilitačný plán – plánovaný v prípade potreby, trvanie 1 – 3 hodiny
  • Intenzívny rehabilitačný plán – u neurologických pacientov zohráva významnú úlohu intenzita programu TheraSuit, ktorá je na základe dlhoročných skúseností stanovená na 2-4 týždne rehabilitácie od 3 do 5 hodín denne v pracovných dňoch. Samotná terapia TheraSuit trvá 3 hodiny a ak chceme podporiť kognitívne schopnosti alebo zaradiť do terapeutického procesu liečbu vestibulárneho aparátu, integrácia novorodeneckých reflexov  či motivanačnú terapiu formou hry – biofeedback s kinectom, dĺžka programu sa prispôsobí podľa individuálnych potrieb klienta.

3-hodinový TheraSuit program

Komplexná TheraSuit metóda pomáha mnohým našim spokojným pacientom z celej Európy. A čo zahŕňa?

       1. Rozcvička prostredníctvom neuromobilizácie
       2. Aktívny tréning so závažiami 

Prostredníctvom kladkového systému je možný aktívny tréning aj s pasívnymi klientmi. Závažia môžu slúžiť aj ako pomocník, ktorý pomáha vykonávať očakávaný pohyb. Do závesného systému je možné zavesiť aj niekoľko závaží, ktoré simulujú aktívny pohyb. Cvičenia sa denne opakujú, čím podporujeme neuroplasticitu mozgu.

       3. Spider terapia

Alebo terapia „v pavúku“.  V terapeutickej klietke Rocher je možné polohovanie každého klienta. Špeciálny opasok je s gumami pripevnený ku Rocher klietke, čím klientovi zabezpečuje stabilitu.  Takto je možné zapnúť gumičky vyššie, čím sa klient odľahčí, alebo nižšie, čím klientovi zintenzívnime tréning. Veľkou výhodou Rocher klietky je možnosť verikalizácia aj klientov s výraznými neurologickým postihnutím. Spider terapiu je možné kombinovať s rôznymi rehabilitačnými pomôckami:

  • Vibračná doska
  • Stabilizačné podložky
  • Silové cvičenie so závažím
  • Precvičovanie jemnej motoriky s rôznymi hračkami
  • Hravou formou trénovať Biofeedback s kinectom
       4. Závesný systém

Leteli Ste už niekedy? Rocher klietka poskytuje rehabilitáciu v rôznych polohách. V závesnom systéme  „motýľ“, sa páči najmä našim najmenším klientom, pretože simuluje lietanie. Okrem tejto zábavnej formy je doležiá aj rehabilitácia na zvyšovanie svalovej hmoty, držanie hlavy, kedy môžeme kombinovať rôzne cviky so závažiami, či inými pomôckami.

       5. Individuálny terapeutický plán

Fitlopta / bežiaci pás / chodník / motrén / terapeutické schody a chodníky / trampolína / hracie pomôcky

       6. Mobilizačné techniky

2x týždenne môžu naši klienti počas terapie relaxovať vďaka mobilizačným technikám, ktoré účinne ovplyvňujú rozsah pohybu.

       7. Bahenný zábal

3x týždenne si v Rehazentrum Malovec® užívajú naši klienti blahodárne účinky teplého bahenného zábalu.

Metóda TheraSuit vhodná pre každého!

TheraSuit oblek

TheraSuit obleku s exoskeletom je rehabilitačným prostriedkom v rámci TheraSuit programu, ktorý stimuluje nervový systém, stabilizuje správne držanie tela, posilňuje všetky alebo niektoré svalové skupiny, podporuje funkčný pohyb a zlepšuje celkovú fyzickú koordináciu. Väčšinou sa využíva v rehabilitácii neurologických klientov.