Neurorehabilitačné centrum Malovec

Radi by sme vás pozvali do nášho neurorehabilitačného centra v Bisambergu, kde sa špecializujeme na poskytovanie komplexných neurorehabilitačných služieb pre deti aj dospelých s neurologickými a ortopedickými problémami. Sme hrdí na to, že sme už niekoľko rokov jediným poskytovateľom terapeutickej metódy TheraSuit, QRI, či vestibulárnej terapie v Rakúsku a že sme sa stali uznávaným centrom využívajúcim najnovšie metódy a technológie.

RehaZentrum Malovec vzniklo ako iniciatíva manželov Katy a Martina, ktorí na základe vlastných skúseností so starostlivosťou o svoje dcéry s genetickým degeneratívnym ochorením sa rozhodli poskytovať neurorehabilitačné služby s osobným prístupom. Každý klient je pre nás jedinečný a snažíme sa mu venovať individuálnu pozornosť, aby sme mu pomohli dosiahnuť jeho ciele a zlepšili kvalitu jeho života“. Katy ako mama prešla dlhú cestu hľadania najvhodnejších riešení, ktoré by udržali, prípadnej aj zlepšili zdravotný stav dievčat. Martin ju (neskôr) na jej ich spoločnej ceste spravádzal nie len ako manžel, ale aj ako otec diečať. Ako fyzioterapeut, má bohaté skúsenosti z mnohých rehabilitačných centier. Ako sa rozrástla rodina Malovec o 3 zdravé deti, tak sa rokmi rozrástol aj Malovec team a spokojná klientela RehaZentra Malovec.

Sme presvedčení, že osobný prístup a pozitívna atmosféra sú rovnako dôležité ako terapie. Preto sa snažíme venovať každému klientovi individuálne a vytvoriť v našom rehabilitačnom centre rodinné prostredie. Našim cieľom je ponúkať každému klientovi nielen komplexný program, ale aj poradenstvo, domáci rehabilitačný program a pomôcky na domácu rehabilitáciu. Spolupracujeme s uznávanými odborníkmi, či výrobcami ortopedických pomôcok. Sme šťastní a vďační, že práve vďaka najefektívnejším metódam môžeme našim klientom zlepšiť kvalitu ich života.

Ak hľadáte rehabilitačné centrum s osobným prístupom, kde sa budú starať o vaše potreby a pomôžu vám dosiahnuť vaše ciele, tak ste u nás na správnom mieste. Tešíme sa na vás a na možnosť pomáhať vám zlepšiť kvalitu vášho života.

Sme tu pre vás
od roku 2012

Rok 2012 bol pre nás rokom, kedy to všetko začalo

Zoznámte sa s Martinom a Katy - dvojicou, ktorá priniesla TheraSuit metódu na Slovensko a pomohla jej dosiahnuť obrovský boom. Vďaka ich úsiliu sa táto metóda stala dostupnou pre mnoho rodín na Slovensku, ktorí hľadali intenzívne rehabilitačné programy. TheraSuit metóda je terapia, ktorá pomáha deťom aj dospelým s rôznymi typmi porúch pohybu zlepšiť ich motorické schopnosti a kvalitu života. V Martinovi a Katy vidíte príklad skutočných vizionárov, ktorí prinášajú pozitívne zmeny do života druhých.

August 2013

V rakúskom Bisambergu sa začína nová éra neurorehabilitácie - bol položený základný kameň pre nové neurorehabilitačné centrum Malovec. Mgr. Martin Malovec, alebo ako ho všetci familiárne volajú - Martin, spolu s manželkou Katy, presvedčili prvých rakúskych klientov o výnimočnosti svojich služieb a založili Kinesis centrum v krásnom Weinviertel v Bisambergu.

V terapeutickej miestnosti s dvoma klietkami Rocher sme privítali našich prvých klientov a predstavili sme im inovatívnu metódu Therasuit, ktorá je v Rakúsku zatiaľ jedinečná. Táto metóda sa ukazuje ako revolučná pre neurologických aj ortopedických pacientov a dosahuje neskutočné výsledky.

Október 2014

S radosťou vám oznamujeme, že náš tím sa práve rozrástol o dvoch skvelých fyzioterapeutov - Mareka a Mira! Spoločne sme odštartovali prvú vzdelávaciu aktivitu, ktorá zahŕňa mobilizačné techniky. Títo talentovaní odborníci sú veľmi skúsení v oblasti fyzioterapie a prišli k nám s cieľom pomáhať zdravotný stav našich pacientov.

September 2015

S potešením oznamujeme, že náš tím sa práve rozšíril o dvoch skúsených fyzioterapeutov - Dana a Barboru! Títo odborníci prichádzajú s bohatými skúsenosťami v oblasti fyzioterapie. Veríme, že s ich prínosom budeme môcť poskytnúť ešte lepšiu a kvalitnejšiu starostlivosť pre našich klientov.

A to nie je všetko! Naše rehabilitačné centrum Malovec nedávno privítalo výbornú lektorku Beatu Šoltésovú, ktorá nám pomohla prehĺbiť naše znalosti v oblasti mobilizačných techník. Beata je skúsená odborníčka s bohatými skúsenosťami v oblasti fyzioterapie a bola pre nás nesmierne cenným zdrojom poznatkov. S novými technikami, ktoré sme sa naučili, sme teraz ešte lepšie pripravení na to, aby sme vám poskytli prvotriednu rehabilitačnú starostlivosť.

Október 2016

Rádi by sme vám predstavili našu novinku - roboticky asistovaný trenažér chôdze s názvom "LokoHelp". Tento trenažér je teraz k dispozícii aj pre klientov Rehazentrum Malovec a prináša množstvo výhod. LokoHelp je ideálny pre klientov, ktorí sa snažia zlepšiť svoju schopnosť chodiť, ale aj pre tých, ktorí sa zotavujú po zranení alebo operácii. Vďaka úľavovému systému a robotickému asistovaniu dokáže pomôcť pri zlepšovaní koordinácie pohybov a pri obnovení pohyblivosti. Navyše, LokoHelp umožňuje ležiacim pacientom vertikalizáciu, čo má pozitívny vplyv na ich celkové zdravie a kvalitu života. V Rehazentrum Malovec veríme, že táto novinka nám umožní poskytnúť ešte účinnejšiu starostlivosť o našich klientov a pomôže im dosiahnuť ich rehabilitačné ciele.

Január 2017

V RehaZentrum Malovec sme sa opäť posunuli na novú úroveň starostlivosti o našich klientov. S hrdosťou predstavujeme našu najnovšiu terapiu - PNF, teda proprioreceptívnu neuromuskulárnu facilitáciu. Už dnes štartujeme 3-týždňový kurz, ktorý je navrhnutý tak, aby posilnil súčinnosť medzi svalmi a nervovým systémom. Cieľom je maximalizovať pohybovú kontrolu a funkčnosť a priniesť tak našim klientom úľavu od bolesti a zlepšenie ich každodenného života. Veríme, že s PNF terapiou sa posunieme ešte o krok ďalej v našej snaha o dosiahnutie najlepších výsledkov pre našich klientov.

9. Marec 2017

Po úspešne ukončenom tréningu PNF – proprioceptívnej neuromuskulárnej facilitácie s českou lektorkou Petrą Bastlovou sme si dopriali spoločnú večeru. Je to pre nás veľká radosť, že sme mohli spolupracovať s takou skúsenou a talentovanou odborníčkou. Dúfame, že nové poznatky a techniky, ktoré nám Petra predstavila, sa stanú užitočnými nástrojmi pre našich klientov. A spoločná večera bola príjemnou príležitosťou na oddych a diskusiu o našich skúsenostiach a cieľoch v oblasti neurorehabilitácie.

Marec 2017

V našom terapeutickom centre sme si uvedomili, že potrebujeme viac miesta pre našich pacientov a terapeutov. Naše staré terapeutické miestnosti boli veľmi obmedzené a neumožňovali nám plne rozvíjať náš potenciál. Preto sme sa rozhodli, že zrekonštruujeme náš suterén a vytvoríme nové, moderné miesto pre našich pacientov a terapeutov.

Júl 2017

Tadaaaa! Všetko je pripravené a my sa cítime úplne fantasticky! V našich nových priestoroch sme dokázali vytvoriť príjemné miesto, kde sa naši pacienti, ich rodinní príslušníci a naši terapeuti cítia skutočne pohodlne. Je to úplne neopísateľný pocit, keď vidíte, že vaše sny sa stanú skutočnosťou. Teraz tu máme priestranné sedenie pre rodičov, kde sa môžu pohodlne posadiť a odpočinúť si s kávičkou, alebo izbu s televíziou, kde si unavení rodičia môžu nerušene oddýchnuť.

13. Júl 2017

Radi by sme s Vami podelili o zaujímavú zmenu, ktorá sa udiala v našom rehabilitačnom centre. Po počúvaní názorov našich zákazníkov, sme sa rozhodli premenovať Kinesis centrum na rehabilitačné centrum Malovec. Chceli sme názov, ktorý by odrážal našu rodinnú atmosféru a ciele, ktoré prenasledujeme v našom podnikaní. Taktiež s radosťou oznamujeme, že náš tím posilnila nová skúsená fyzioterapeutka z Rumunska - Ale.

2017 Vianoce
Od mája 2018

Vestibulárna terapia v Malovec rehabilitačnom centre je inovatívnejšia ako kedykoľvek predtým. Náš tím práve absolvoval kurz s odborníčkou z Francúzska, ktorá nám ukázala najnovšie pokroky v oblasti vestibulárnej terapie. S použitím pokročilých technológií sa táto rehabilitačná technika stala účinnou nielen pri rehabilitácii vestibulárneho systému, ale aj pri jeho diagnostike.

Terapeutická kombinácia zahŕňa otočné a polohovateľné kreslo, spolu s okuliarmi vybavenými infračervenou kamerou a monitorom, ktoré umožňujú fyzioterapeutovi pozorovať a vyhodnocovať reakcie oka už počas rehabilitácie. Táto inovatívna metóda nám umožňuje poskytnúť presnejší pohľad na progres v liečbe a zlepšiť výsledky.

Vestibulárna rehabilitačná terapia v Malovec neurorehabilitačnom centre je teraz na najvyššej úrovni a naši klienti majú prístup k najnovším a najúčinnejším metódam liečby.

Február 2019 – Karneval v rehabilitačnom stredisku Malovec
Jún 2019 - Mužstvo Malovec podporuje prírodu

Projekt: ILOVEHONEY

Rehabilitačné centrum Malovec chráni naše životné prostredie!

Projektom chceme každoročne podporovať ochranu životného prostredia. Deti a tínedžeri dostanú malú knižku so zaujímavým príbehom – „Prečo sú včely dôležité?“ a so semienkami lúčnych kvetov, ktoré si môžu zasadiť.

Júl 2019

Ženská časť družstva Malovec bežala pre dobrú vec.

13. August 2019

Oslava narodenín tímu Malovec

August 2019 - Malovec teambuilding

Mužstvo Malovec nechalo každodenný život za sebou.

December 2019 – Fyzio je zábava!
Január 2020 – Neurorehabilitačný program sa rozšíril o QRI terapiu

Quantum Reflex Integration /QRI/ je forma terapie, ktorá má  rehabilitačný účinok na nervový systém prostredníctvom kombinácie studených laserových, zvukových a reflexných integračných techník .

13. August 2020 - Malovec Team oslavuje 7. narodeniny!
Október 2020

Každý chce vyhrať! Biofeedback v rehabilitácii je moderná forma neurorehabilitácie, ktorá sa hravou formou zameriava na silový tréning, vytrvalosť, rozsah pohybu a tiež na kognitívne schopnosti.

December 2020 - Veselé Vianoce
13. August 2021 – Hrdinovia v skutočnom živote
Október 2021

Druhý LokoHelp bol zakúpený, aby bola terapia na bežeckom páse s odľahčením dostupná pre všetkých pacientov.

September 2021

Ponuka bola rozšírená, aby sme v rehabilitačnom centre Malovec mohli kvalitne ošetrovať aj ortopedických pacientov.

Január 2022

Následkami korona ochorenia trpí čoraz viac ľudí, a preto je v rehabilitačnom centre Malovec vyvinutý intenzívny program pre pacientov po Covide.

Február 2022

Rehabilitačné tipy na YOUTUBE - pre detskú mozgovú obrnu, po mozgovej príhode a pre ortopedických pacientov https://www.youtube.com/c/RehaZentrumMALOVEC

Máj 2022

Superhrdinovia oslavovali vo Viedni!
Na našom prvom podujatí ku Dňu detí superhrdinov sme sa poriadne zabávali!
Rodiny z celej Viedne a Dolného Rakúska prišli osláviť so svojimi najmenšími a zažiť deň plný zábavy a vzrušenia.
Samozrejme, žiadne podujatie by sa nezaobišlo bez chutného jedla a sme veľmi vďační, že sme na palubu zobrali BILLU ako sponzora, ktorý nám zabezpečil nielen množstvo občerstvenia a iných dobrôt. Ďakujeme Raiffeisen banke, že nám dala naozaj skvelé darčeky.