AromaTouch® masáž

AromaTouch® masáž je holistická, terapeutická masážna technika, ktorá podporuje rovnováhu vlastných energetických systémov tela a prispieva k relaxácii. S ôsmimi rôznymi éterickými olejmi, ktoré sa aplikujú pozdĺž chrbtice a po celom tele, táto masáž odstraňuje stres, napätie a úzkosť a poskytuje pocit pohody. Éterické oleje používané pri AromaTouch® masáži obsahujú látky, ktoré majú preukázateľné silné liečebné účinky nielen na telesnej, ale aj na emocionálnej úrovni. Okrem toho je známe, že tento druh masáže zlepšuje celkové zdravie tým, že upokojuje centrálny nervový systém a podporuje zdravú cirkuláciu krvi v tele.

Éterické oleje a ich účinky.

Aromaterapeutická masáž Aromatouch je osviežujúca a terapeutická technika masáže, pri ktorej sa používajú špeciálne oleje na dosiahnutie rôznych zdravotných výhod. Aromaterapeutická masáž Aromatouch zahŕňa nasledujúce éterické oleje: Balance, Levanduľa, Čajovník, On Guard, AromaTouch, Tmavo modrá, Divý pomaranč a Mäta pieporná. Každý z týchto éterických olejov má jedinečný účinok na telo.

1. Úroveň stresu

Zmes olejov Balance, tak aj levanduľa podporujú emocionálnu rovnováhu tým, že pomáhajú uvoľňovať napätie, keď sa cítime úzkostlivo alebo preťažene. Ďalej éterické oleje pomáhajú  kultivovať vnútorný pokoj, upokojovať emócie v časoch smútku alebo zármutku, uľaviť od frustrácie, vyrovnávať hormonálne výkyvy, redukovať zápaly v tele, podporovať trávenie, obnovovať zameranie alebo koncentráciu, podporovať pri rozhodovaní sa. Nakoniec, oleje podporujú pocity radosti alebo šťastia, podporujú pozitívne myslenie namiesto negatívnych myšlienok a posilňujú sebavedomie, v ťažkých situáciách.

Balance

Eterický olej Balance je známy svojím upokojujúcim a stabilizujúcim účinkom, ktorý môže pomôcť vrátiť telo do rovnováhy.

Levanduľa

Éterický olej Levanduľa pomáha uľaviť od úzkostí a stresu, zatiaľ čo šíri povznášajúcu vôňu.

2. Posilnenie imunitného systému

Das Immunsystem spielt eine wichtige Rolle beim Schutz vor Krankheitserregern und Krankheiten. Es besteht aus vielen verschiedenen Organen, Zelltypen und Molekülen, die alle zusammenarbeiten, damit unser Körper gesund bleibt. Diese Elemente kommen ständig mit Umweltfaktoren wie Ernährung, Stress, Temperatur, Giftstoffen und Keimen in Berührung, die alle unsere Immunität beeinflussen. MELALEUCA (Tea Tree) und ON GUARD sind ätherische Öle, die zur Stärkung und Erhaltung eines gesunden Immunsystems verwendet werden können.

 

Imunitný systém hrá dôležitú úlohu pri ochrane pred patogénmi a chorobami. Skladá sa z mnohých rôznych orgánov, typov buniek a molekúl, ktoré všetky spolupracujú, aby náš organizmus zostal zdravý. Tieto prvky prichádzajú neustále do styku s environmentálnymi faktormi, ako je výživa, stres, teplota, toxíny a mikróby, ktoré ovplyvňujú našu imunitu. MELALEUCA (Čajovník) a ON GUARD sú éterické oleje, ktoré možno použiť na posilnenie a udržanie zdravého imunitného systému.

Čajovník

MELALEUCA, tiež známy ako čajovníkový olej, je známy pre svoje antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti. Môže prispieť k posilneniu celkovej imunity tým, že chráni telo pred vírusmi, baktériami a hubami.

On Guard

ON GUARD je zmes esenciálnych olejov z divokých pomarančov, klinčekových púčikov, kôry škorice, eukalyptu radiata a rozmarínu. Kombinácia týchto olejov podporuje zdravú funkciu dýchacích ciest a udržuje zdravý imunitný systém a môže byť aplikovaná ako aj na kožu, tak aj aromatically.

3. Zastavenie zápalových procesov

Ľudské telo má mnoho spôsobov, ako reagovať na každý druh poranenia alebo útoku. V takýchto prípadoch telo iniciovalo zápalovú reakciu, aby rýchlo identifikovalo, izolovalo a odstránilo patogén. To sa deje uvoľňovaním mediátorových látok, tzv. cytokínov, ktoré spúšťajú produkciu bielych krviniek a ďalších chemikálií, ktoré bojujú proti infekcii a podporujú hojenie tkaniva. Ak sa však zápal stane chronickým alebo trvá dlhšie kvôli stresu, nesprávnej výžive, toxínom alebo iným príčinám, môže to viesť k vážnym zdravotným problémom.

Zmes Aromatouch

Zmes Aromatouch pomáha zmierňovať zápal v svaloch a kĺboch, podporuje krvný obeh a podporuje zdravú funkciu dýchacích ciest. Zmes obsahuje aj zlúčeniny, ktoré môžu interagovať s vlastným nervovým systémom tela, aby vyvolali pocit pokoja a uvoľnili svalové napätie.

Tmavo modrá

Upokojujúca zmes Tmavo modrá je skvelý spôsob, ako sa uvoľniť a upokojiť unavené, boľavé kĺby a svaly. Zmes sa môže použiť pri masážnej terapii na uvoľnenie napätia, uvoľnenie zaťažených svalov a zmierňovanie bolesti pri artritíde alebo iných problémoch s kĺbmi.

4. Homeostáza - vegetatívny nervový systém

Homöostáza je proces, pomocou ktorého telo udržiava stav rovnováhy a stability. Tento proces sa dosahuje vzájomným pôsobením dvoch rôznych vetiev nervového systému – autonómneho (vegetatívneho) a somatického nervového systému. Autonómny nervový systém riadi žľazy, srdcovú frekvenciu, krvný tlak, dýchanie, trávenie a iné orgány v tele. Je zodpovedný za uvoľnenie a pokoj. Somatický nervový systém naopak primárne riadi dobrovoľné pohyby kostry svalstva, ktoré sú napríklad zodpovedné za držanie tela alebo pohyby končatín.

Stres, zápal alebo oslabenie imunity môžu narušiť túto životne dôležitú homéostatickú rovnováhu a viesť k mnohým zdravotným problémom. Dlhodobé zaťažovanie stresovými situáciami vedie k vyčerpaniu fyziologických rezerv, čo môže viesť k ďalším komplikáciám.

Je teda zrejmé, že homéostáza hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní optimálneho ľudského zdravia, pretože nám umožňuje prispôsobiť sa meniacim sa požiadavkám prostredia a zároveň udržiavať stav rovnováhy v našom tele, čo podporuje optimálnu funkciu kedykoľvek.

Divý pomaranč

Jeho osviežujúci vôňa podporuje pocit energie a pozitivity, zatiaľ čo zároveň vykonáva jemný, no silný čistiaci účinok na telo a myseľ. Vdýchnutie tejto zmesi podporuje kreativitu, koncentráciu a produktivitu. Divý pomaranč má tiež upokojujúci účinok na emócie, keďže znižuje stresové hormóny v tele.

Mäta pieporná

Mäta pieporná je osobitne užitočný pri zmierňovaní bolesti a napätia a zároveň podporuje hlboké uvoľnenie. V rámci tejto techniky sa olej mäty piepornej aplikuje spolu s ďalšími olejmi na uvoľnenie celého tela a odstránenie stresu.

Aromatouch technika je jedinečným 30-minútovým zážitkom masáže, pri ktorej sa používajú éterické oleje. Táto technika má preukázateľne mnoho výhod, ako na fyzickej, tak aj emocionálnej úrovni. Aromatouch technika prispieva k dosiahnutiu rovnováhy a harmónie tela, mysle a duše.

Potešte sa s luxusnou masážou Aromatouch! Nezmeškajte príležitosť vyskúšať túto vysoko kvalitnú procedúru – rezervujte si teraz svoj termín.

Tím Malovec sa na vás teší!

+421 907 624 554